Ndërlidhjet

Të vrarë e të plagosur në Rripin e Gazës


Katër persona u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën nga shpërthimi në një shtëpi në veri të Rripit të Gazës.

Dëshmitarët thanë se shpërthimi që shkatërroi shtëpinë, ishte shkaktuar nga sulmet ajrore.

Forcat izraelite, në anën tjetër, kanë mohuar të kenë ndërmarrë sulme ajrore në atë zonë.
XS
SM
MD
LG