Ndërlidhjet

Iraku-Jordania zotohen për forcim lidhjesh


Mbreti i Jordanisë Abdullah II u takua me kryeministrin e Irakut Nuri al Maliki, për të diskutuar rreth forcimit të lidhjeve ndërmjet dy vendeve.

Mbreti tha se vendimi i fundit i Jordanisë për dërgimin e ambasadorit në Baghdad reflekton synimin për forcimin e lidhjeve me Irakun.

Ambasada e Jordanisë ishte sulmuar në vitin 2003 dhe qeveria tha se ky është faktori përcaktues për shtimin e masave të sigurisë për misionin diplomatik.

XS
SM
MD
LG