Ndërlidhjet

Koshtunica: Plani i zotit Ban i papranueshëm për Serbinë


Kryeministri aktual i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, mbrëmë e ka refuzuar planin e paraqitur nga Sekretari i Prëgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, për ristrukturimin e misionit në Kosovë.

"Plani i tilllë është në kundërshtim me Rezolutën 1244 dhe rrjedhimisht nuk mund të jetë i pranueshëm pë Serbinë", tha zoti Koshtunica.
XS
SM
MD
LG