Ndërlidhjet

Afganistan: Arratisen 600 të burgosur


Qindra të burgosur, përfshi dhe militantë talibanë janë arratisur nga burgu pasi talibanët kanë mundur të hapin derën e një qendre dënimi në Kandahar të Afganistanit.

Nuk dihet numri i saktë i të burgosurve të arratisur, por burimet perëndimore thonë se rreth 600 apo më shumë të burgosur janë larguar.

Sulmi për hapjen e burgut ishte sulm vetvrasës, gjatë të cilit humbën jetën disa roje.
XS
SM
MD
LG