Ndërlidhjet

Anija kozmike Discovery zbriti e sigurtë


Anija kozmike Discovery sot zbriti e sigurtë në Qendrën Hapsinore Kennedy në Florida.

Discovery dhe shtatë anëtarët e ekuipazhit u kthyen në Tokë pas misionit dy javësh, në të cilin dërguan një laborator japonez në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, ku gjithashtu bënë edhe mirëmbajtjen e stacionit.
XS
SM
MD
LG