Ndërlidhjet

10 të vrarë nga shpërthimi në Bagdad


Të paktën 10 persona u vranë dhe rreth 40 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë, në Bagdadin verior.

Shpërthimi ndodhi në afërsi të një tregu në njërën nga lagjet shiite.

Ky është sulmi më i rëndë në javët e fundit në kryeqytetin e Irakut.
XS
SM
MD
LG