Ndërlidhjet

Tibeti sërish i hapur për turistët


Prej nesër, turistët e huaj mund të vizitojnë Tibetin, pasi kjo ishte e ndaluar për shkak të trazirave kundër Kinës.

Agjencia e lajmeve Xinhua njoftoi se zyrtarët për turizmin në Tibet thanë se gjendja është e qetë tani dhe kjo u vërtetua gjatë kalimit të flakës olimpike nëpër këtë rajon.

Qeveria kineze e mbylli Tibetin për turistët e huaj pas trazirave që filluan me 14 mars, në Lasa.

XS
SM
MD
LG