Ndërlidhjet

Një fuçi nafte shitet 142 dollarë


Gjatë ditës çmimi i naftës arriti nivele të reja, duke shkuar në 142 dollarë për fuçi.

Kjo rritje erdhi një ditë pas deklaratave të presidentit të OPEC-ut se çmimi i naftës do të shkojë në 170 dollarë për fuçi.

Dollari i dobët dhe trazirat politike në rajonet naftëmbajtëse janë disa nga arsyet e çmimit aktual.
XS
SM
MD
LG