Ndërlidhjet

7 të vdekur në Irak


Nga shpërthimi i një automjeti bombë në qytetin irakian të Dhuluija shtatë vetë kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur. Shumica e viktimave ishin oficerë policie.

Rajoni ku ndodhi sulmi është i populluar me shumicë sunite dhe ka qenë fushëbeteje e kryengritësve amerikanë.
XS
SM
MD
LG