Ndërlidhjet

Ban Ki - moon viziton Kinën


Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki - moon filloi sot vizitën tri ditëshe në Kinë.

Ai tha se do të shfrytëzojë takimet me presidentin Hu Jintao dhe liderët tjerë për të ngritur çështjen e përgjegjësive rreth ndryshimeve klimatike.

Kina dhe Shtetet e Bashkuara janë emetuesit më të mëdhenj të gazërave që shkaktojnë ngrohjen globale.
XS
SM
MD
LG