Ndërlidhjet

Sofje: Shpërthjenë depot e armëve


Një numër shpërthimesh të fuqishme përfshin kryeqytin bullgar mëngjesin e sotëm. Incidenti ndodhi në një fshat në rrethinat e Sofjes ku gjenden depo të shumta armatimi.

Burimet zyrtare në Sofje thonë se nuk ka të plagosur dhe shpërthimi nuk paraqet kërcënim serioz sa i përket ndotjes së ajrit.
XS
SM
MD
LG