Ndërlidhjet

Ingrid Betancourt viziton Francën


Ingrid Betancourt, politikane franko-kolumbiane, fillon sot vizitën në Francë.

Ajo ishte mbajtur për gjashtë vite peng nga guerilët e FARC-ut në Kolumbi dhe është liruar para dy ditësh në operacionin e forcave kolumbiane.

Betancourt, do të takohet në Paris edhe me presidentin Nicolas Sarkozy, i cili është angazhuar për lirimin e saj.
XS
SM
MD
LG