Ndërlidhjet

Bush: Nuk dua të "fyej" Kinën


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha sot se do të marrë pjesë ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike në Pekin.

Ai tha se mospjesëmarrja do të ishte "fyerje" që mund të ndikojë në raportet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Kinës.

Bush foli në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin e Japonisë Yasuo Fukuda, i cili poashtu konfirmoi pjesëmarrjen në ceremoninë e muajit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG