Ndërlidhjet

Pakistan: Së paku 10 të vrarë


Zyrtarët në Pakistan thanë se së paku 10 persona janë vrarë në Islamabad si pasojë e një atentati vetvrasës.

Shpërthimi kishte si cak policinë, e cila po ruante rendin gjatë një tubimi të militantëve në përvjetorin e parë të ndërhyrjes së qeverisë në Xhaminë e Kuqe.

Një vit më parë mbi 100 veta humbën jetën gjatë luftimeve mes militantëve dhe forcave qeveritare.
XS
SM
MD
LG