Ndërlidhjet

4 të arrestuar për sulmin në Stamboll


Policia turke ka arrestuar katër persona lidhur me sulmin e së mërkurës ndaj konsullatës amerikane në Stamboll.

Arrestimet ishin rezultat i përpjekjeve për të zbuluar lidhjet e tre personave të vrarë në vendin e ngjarjes. Të tre qëlluan së pari për vdekje rojat e Konsullatës së SHBA-ve dhe më pas u qëlluan në vendin e ngjarjes.

Një prej tyre arriti të largohej, po nuk është e qartë nëse ai është në mesin e të arrestuarve.
XS
SM
MD
LG