Ndërlidhjet

Izrael: Dyshime "serioze" ndaj Olmert-it


Policia e Izraelit njoftoi për dyshime të reja "serioze", për korrupsion ndaj kryeministrit Ehud Olmert.

Njoftimi u bë pasi Olmert-i është marrë në pyetje për të tretën herë nga policia, rreth dyshimeve se ka marrë ryshfet nga një biznesmen amerikan.

Në deklaratën e përbashkët, policia dhe prokuroria, thanë se Olmert-i tani dyshohet për dyfishim të shpenzimeve të faturave derisa ishte kryetar i Jerusalemit.
XS
SM
MD
LG