Ndërlidhjet

192 vjet burg për rastin e Brodecit


17 të akuzuarit për rastin e Brodecit, janë dënuar sot nga Gjykata Themelore në Shkup me gjithsejt 192 vjet burg.

nebib Ahmeti u dënua me 12 vjet burg, ndërsa 12 të tjerë me nga 10 vjet heqje lirie. 4 të tjerë, që janë ende në liri, u dënuan në mungesë me nga 15 vjet burg.

Ata u akuzuan për terrorizëm dhe armëmbajtje pa leje. U arrestuan në nëntor të vitit të kaluar në aksionin "Stuhia malore", ku u vranë 6 persona.

XS
SM
MD
LG