Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 7 ushtarë


Militantët talibanë dyshohen si autor të sulmit kundër një autokolone të ushtrisë pakistaneze. Si pasojë e sulmit u vranë së paku shtatë ushtarë.

Sulmi rithekson brishtësinë e situatës së sigurisë në rajonet kufi mes Pakistanit dhe Afganistanit, të cilat janë shndërruar në zona të sigurta për talibanët dhe Al Kaidën.
XS
SM
MD
LG