Ndërlidhjet

Kabul: Në provincën Helmand janë vrarë së paku 40 militantë


Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan njoftoi se së paku 40 militantë janë vrarë gjatë dy ditëve të luftimit në jug të Afganistanit.

Një zëdhënës i koalicionit u tha gazetarëve se luftimet kishin filluar dje kur militantët e sulmuan koalicionin dhe forcat afgane derisa ato po patrullonin në provincën Helmand.
XS
SM
MD
LG