Ndërlidhjet

Kabul: NATO zhvendos pikat e kontrollit


NATO tha sot se është larguar nga disa pika kontrolli në Afganistanin verilindor, disa ditë pasi në sulmet e militantëve u vranë nëntë ushtarë amerikanë dhe u plagosën 15 të tjerë.

Zyrtarët afganë thanë se ushtarët u larguan nga baza në provincën Kunar, ndërsa zëdhënësit e NATO-s thanë se ushtarët janë larguar nga pika e kontrollit atje.

Ushtarët kanë zhvendosur postin e kontrollit në afërsi të fshatit Vanat.

XS
SM
MD
LG