Ndërlidhjet

Obama arriti në Afganistan


Kandidati presidencial i Partisë Demokratike Barak Obama ka arritur për vizitë në Afganistan. Në ditët në vijim Obama do të vizitoj disa vende të Lindjes së Mesme dhe të Evropës.

Këtë javë Barak Obama i ka thënë gazetës "NYT" se Shtetet e Bashkuara duhet të dërgojnë 10 mijë trupa shtesë në Afganistan, derisa duhet zvogluar praninë ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG