Ndërlidhjet

DASH: Irani duhet të zgjedhë


Irani duhet të zgjedhë "mes bashkëpunimit, që do të sjellë përfitime për të gjithë dhe konfrontimit që do të çonte drejt një izolimi më të madh", tha Departamenti amerikan i Shtetit.

Komentet e zëdhënësit Sean McCormak u bënë në përfundim të takimit të sotëm në Gjenevë mes përfaqësuesve të bashkësisë ndërkombëtare dhe Iranit.

Në këtë takim për herë të parë morri pjesë dhe një përfaqësues i SHBA-ve.

XS
SM
MD
LG