Ndërlidhjet

Rusia i kthen territor Kinës


Media shtetërore kineze njofton se Pekini dhe Moska kanë zgjidhur mosmarrëveshjet 40 vjeçare mbi kufirin mes dy vendeve.

Rusia do t'i kthejë Kinës 174 km2 në kufirin verilindor kinez.

Marrëveshja zyrtare do të nënshkruahet sot gjatë vizitës së ministrit të jashtëm rus Sergei Lavrov në Pekin.
XS
SM
MD
LG