Ndërlidhjet

KS i OKB nesër diskuton për Kosovën


Këshilli i Sigurimit i OKB-së diskuton nesër për gjendjen në Kosovë.

Në takim do të marrë pjesë edhe shefi i UNMIK-ut Lamberto Zannier dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Skender Hyseni.

Nga Serbia, pjesëmarrjen e ka paralajmëruar Ministri i Jashtëm Vuk Jeremiq.

Në këtë seancë do të shqyrtohet raporti i rregullt tre mujor i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Ban Ki moon, i cili ndërkohë ka vendosur të fillojë procesin e rikonfigurimit të UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG