Ndërlidhjet

NATO: Scheffer viziton Afganistanin


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Scheffer filloi një vizitë të pa paralajmëruar në Afganistan, ku Aleanca ka rreth 53.000 trupa.

NATO njoftoi se ai do të takohet me presidentin e Afganistanit Hamid Karzai dhe komandantët ushtarakë, për të diskutuar rreth luftimit të talebanëve dhe kryengritësve tjerë.

Dhuna në Afganistan është shtuar gjatë këtij viti.

XS
SM
MD
LG