Ndërlidhjet

Irani synon rritjen e bashkëpunimit me IAEA


Irani tha se dëshiron të zgjerojë bashkëpunimin me Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (IAEA).

Komentet u bën nga negociatorët iranianë dhe vlerësohen përpjekje për të zbutur shqetësimet se Teherani po redukton kontaktet me Agjencinë.

Zëvendës presidenti i Iranit Gholam Reza Aghazadeh duket se sinjalizoi se vendi i tij nuk është i gatshëm t'i përgjigjet pyetjeve të tjera të IAEA-s rreth akuzave se Teherani fshehtas po përpiqet të zhvillojë kërkime për armët bërthamore.
XS
SM
MD
LG