Ndërlidhjet

Vazhdon bllokimi i familjes Karaxhiq


Moslejimi i anëtarëve të familjes së Radovan Karaxhiqit që të largohen nga Bosnja vazhdon. Heqja e kufizimit do të mund të bëhet, vetëm atëherë kur i dërguari ndërkombëtar të jetë i bindur se vizita e anëtarëve të nuk do ndikojë tek procedurat kundër Karaxhiqit.

Gruaja, e bija dhe djali i Karaxhiqit kanë kërkuar që të vizitojnë të afërmin e tyre, i akuzuar për gjenocid dhe krime lufte.
XS
SM
MD
LG