Ndërlidhjet

Kabul: Trupat e NATO-s vranë katër civilë afganë


Forcat e NATO-s kanë vrarë katër civilë afganë dhe kanë plagosur tre të tjerë, kur hapën zjarr kundër një veture, e cila nuk u ndalë në një pikë kontrolli në jug të Afganistanit.

Në njoftimin NATO-s thuhet se aleancës "i vjen shumë keq" për këtë incident, që ndodhi në Sangin të provincës Helmand.
XS
SM
MD
LG