Ndërlidhjet

Indi: Rreth 40 viktima në sulmet e djeshme


Policia në Indi filloi arrestimet e të dyshuarve për sulmet e djeshme me bomba në Ahmadabad, ku humbën jetën të paktën 39 persona dhe mbi 100 u plagosën.

Policia tha se në lagjet e këtij qyteti dje kanë ndodhur 16 sulme.

Grupi që e quan veten "Muxhahedinët indianë" ka marrë përgjegjësinë për sulmet, të cilat ndodhën një ditë pas atyre në Bangalor.

XS
SM
MD
LG