Ndërlidhjet

Turqi: Vazhdon gjyqi i partisë në pushtet


Gjykata Kushtetuese e Turqisë filloi ditën e tretë të shqyrtimit të çështjes që lidhet me ligjshmërinë e partisë në pushtet.
Partia për Drejtësi dhe Zhvillim e kryeministrit Erdogan akuzohet se ka shkelur parimet kushtetuese të laicizmit në vend.

Gjykata ka thënë se do të mblidhet çdo ditë për të diskutuar çështjen deri në marrjen e një vendimi.
XS
SM
MD
LG