Ndërlidhjet

Zbulohen 29 kg eksploziv në Merdarë


Shërbimi Doganor i Kosovës tha sot se në kalimin kufitar me Serbinë, në Merdarë, ka zbuluar 29 kilogramë eksplozivë.

Mjetet shpërthyese janë zbuluar në një veturë me tabela të Sllovenisë, gjatë një kontrolli rutinor.

Policia dhe KFOR-i po vazhdojnë hetimet, u tha në komunikatën e Doganave.
XS
SM
MD
LG