Ndërlidhjet

Kabul: Luftime të reja me militantët


Më shumë se 20 kryengritës talebanë u raportua se janë vrarë nga forcat afgane dhe ato të NATO-s, në jugperëndim të kryeqytetit të Afganistanit.

Zyrtarët lokalë në krahinën Gazni, thanë se luftimet shpërthyen pasi katër ushtarë të NATO-s u plagosën në një sulm të kryengritësve.

Zëdhënësit ushtarakë konfirmuan luftimet dhe sulmet ajërore, por jo edhe numrin e viktimave.
XS
SM
MD
LG