Ndërlidhjet

Rikthehet dhuna mes Hamasit e Fatahut


Së paku dy militantë të Hamasit u vranë gjatë përplasjeve të armatosura me militantët e grupit rival Fatah.

Incidenti rikthen dhunën mes grupeve palestineze në Qytetin e Gazës. Mjekët njoftuan se 16 të tjerë janë plagosur. Dhuna filloi kur forcat e sigurisë së Hamasit po përpiqeshin të arrestonin të dyshuarit për sulmin e 25 korrikut ku u vranë pesë militantë të Hamasit dhe një vajzë e vogël.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG