Ndërlidhjet

Kolombo: Përfundoi samiti i Azisë Jugore


Liderët e tetë vendeve të Azisë Jugore e kanë përfunduar samitin e tyre dyditësh në Sri-Lankë.

Gjatë punimeve të samitit, presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai dhe kryeministri i Pakistanit, Yousuf Raza Gilani, diskutuan për "sfidat e përbashkëta me të cilat ballafaqohen të dy vendet nga terrorizmi dhe militantizmi".

Në njoftimin e përbashkët, thuhet se presidenti Karzai dhe kryeministri Gilani u pajtuan që t'i harmonizojnë përpjekjet për ndaljen e terrorizmit ndër kufitar.
XS
SM
MD
LG