Ndërlidhjet

Rusia do t'u përgjigjet planeve amerikane


Ambasadori rus në Minsk tha se Moska mund të vendos bombarduesit dhe raketat në Bellorusi si kundërpërgjigje ndaj planeve amerikane për mburojën raketore në Evropë.

Agjencia Interfax citoi ambasadorin Alexander Surikov të ketë thënë se kjo ide "mund të diskutohet kur Polonia të nënshkruajë marrëveshjen me amerikanët".

Rusia ka paralajmëruar se do t'u kundërpërgjigjet planeve amerikane për vendosjen e sistemit mbrojtës raketor në Evropë.
XS
SM
MD
LG