Ndërlidhjet

Ndërroi jetë Enver Gjerqeku


Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ndërroi jetë poeti i njohur kosovar, pedagogu dhe akademiku Enver Gjerqeku.

Një javë më parë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës, në praninë e tij, e kishte shënuar 80 vjetorin e lindjes.

Presidenti Sejdiu dhe kryeministri Thaçi kanë ngushëlluar familjen Gjerqeku dhe Akademinë e Shkencave dhe të Arteve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG