Ndërlidhjet

Prishtinë: Nderohen George Bush dhe Bill Clinton


Kosova ka vendosur sot që një rrugë kryesore në Prishtinë të emërohet me emrin e presidentit të Shteteve të Bashkuara, George Bush. Qeveria e kryeminsitrit Hashim Thaçi unanimisht e mbështeti këtë vendim.

Zoti Thaçi tha se kjo lëvizje është "shenjë e respektit dhe falënderimit të madh shtetëror dhe kombëtar" për kontributin e Shtetete të Bashkuara për pavarësinë e Kosovës.

Qeveria poashtu ka premtuar 5 mijë euro për ngritjen e shtatores së ish presidentit amerikan, Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG