Ndërlidhjet

Moskë: U nënshkrua ligji për presidencë të zgjatur


Kremlini njoftoi se presidenti rus, Dmitry Medvedev, e ka nënshkruar ligjin për zgjatjen e mandatit presidencial prej 4 në 6 vite.

Këtë ligj më herët e miratuan të dy dhomat e parlamentit të Rusisë dhe kuvendet provinciale.

Kritikët thonë se kjo zgjatje e mandatit presidencial mund të përdoret për përgatitjet që Vlladimir Putini të kthehet në postin e presidentit të Rusisë.
XS
SM
MD
LG