Ndërlidhjet

Erdogan: Standarde të dyfishta në Gaza


Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan tha se fuqitë perëndimore kanë dështuar të intervenojnë shpejt për ta ndalur ofenzivën ushtarake të Izraelit në Rripin e Gazës, duke e quajtur qëndrimin e tyre "standard të dyfishtë".

Në një fjalim në Belgjikë, të transmetuar drejtpërdrejt në televizionin turk, Erdogan e rikujtoi konfliktin ndërmjet Gjeiorgjisë dhe Rusisë në muajin gusht, duke i akuzuar fuqitë perëndimore se dështuan të angazhohen shpejt që t'i ndalin aksionet e Izraeli në Gaza.

Erdogan të hënën do të takohet me zyrtarë të Bashkimit Evropian.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG