Ndërlidhjet

Arrestohet i dyshuari për sulmet në Londër


Zyrtarë të sigurisë në Pakistan thonë se policia ka arrestuar një pjesëtar të al-Kaidës, i dyshuar se ka lidhje me sulmet me bomba në sistemin e transportit publik në Londër, në vitin 2005.

Zyrtarët besojnë se ky i arrestuar është Zabi ul Taifi dhe se ai është nga Arabia Saudite.

Sipas tyre, ai ishte në mesin e 7 personave të dyshuar, që u arrestuan gjatë një ndërhyrjeje në qytetin pakistanez, Peshavar.

Në sulmet me bomba në Londër në vitin 2005, janë vrarë 52 njerëz.
XS
SM
MD
LG