Ndërlidhjet

Biden: SHBA të përballen me pasojat në Afganistan


Zv. presidenti, Joe Biden, tha se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë të gatshme për më shumë viktima në Afganistan përderisa presidenti Barak Obama përgatitet për rritjen e misionit ushtarak atje. Biden tha se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë dështuar të sigurojnë më shumë resurse ekonomike, politike dhe ushtarake në Afganistan. Ai shtoi se korrupsioi dhe prodhimi i opiumit mbesin probleme serioze për vendin. Obama planifikon të dërgojë edhe 30 mijë trupa shtesë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG