Ndërlidhjet

Bagdad: U vranë tre kandidatë politikë


Persona të armatosur në Irak sot kanë vrarë tre kandidatë politikë në sulme të ndara.

Vrasjet u bënë dy ditë para zgjedhjeve provinciale në këtë vend.

Policia tha se kandidatët sunitë arabë nga dy parti politike ishin vraë në Mosul, në Bagdad dhe në Diyala.
XS
SM
MD
LG