Ndërlidhjet

Rusia, Kuba nënshkruan marrëveshje strategjike


Presidenti i Rusisë Dmitry Medvedev the presidenti i Kubës, Raul Castro, nënshkruan sot në Kremlin një marrëveshje për "partneritet strategjik", detajet e së cilës nuk janë bërë publike.

Prej 28 janarit, kur Castro mbërriti në Rusi për vizitë një javëshe, Rusia dhe Kuba kanë hartuar më shumë se 30 marrëveshje.

Kjo është vizita e parë e një udhëheqësi kubanez që nga përfundimi i Luftës së Ftohtë.
XS
SM
MD
LG