Ndërlidhjet

Sulme izraelite në Gaza


Ushtria izraelite ka ndërmarrë një numër sulmesh ajrore kundër caqeve në Rripin e Gazës. Burimet izraelite thanë se kanë goditur një kompleks sigurie të hamasit në Gaza dhe tunelet që përdoren për furnizim me armë nga Egjipti.

Sulmet erdhën pas plagosjes së tre izraelitëve, një prej të cilëve civil nga sulmet me raketa nga Rripi i Gazës.
XS
SM
MD
LG