Ndërlidhjet

Moskë: T'i jepet fund vrasjeve politike


Disa qindra njerëz kanë kërkuar t'i jepet fund "vrasjeve politike" gjatë protestës së mbajtur në Moskë gjatë fundjavës. Demonstrata erdhi pas vrasjes së një avokati të njohur të të drejtave të njeriut dhe një gazetareje muajin e kaluar.

Avokati dhe gazetarja, që po merreshin me rastin e lirimit të një oficeri rus të dënuar për përdhunimin dhe vrasjen e një vajze çeçene, u vranë në mes të ditës në Moskë.
XS
SM
MD
LG