Ndërlidhjet

Vriten 21 policë afganë


Një sulmues vetvrasës shkaktoi vdekjen e 21 policëve afganë në provincën jugore të Oruzganit.

Nga sulmi u plagosën shumë policë të tjerë, shtatë nga të cilë janë në gjendje të rëndë. Raportohet dhe për dëme të konsiderueshme materiale.
XS
SM
MD
LG