Ndërlidhjet

Fuqitë e mëdha diskutojnë për Iranin


Përfaqësuesit e gjashtë fuqive të mëdha- Shteteve të Bashkuara, Rusisë, Kinës Gjermanisë, Britanisë dhe Francës, takohen sot për të diskutuar planin bërthamorë të Iranit. Takimi vie një ditë pasi Teherani lëshoi satelitin në orbitë. Lajmi ngriti shqetësime në shumë kryeqytete perendimore. Në Uashington, sekretarja e Jashtme, Hillary Klinton tha se Shtetet e Bashkuara do të ndjekin diplomacinë direkte dhe të fuqishme me Iranin dhe nëse nuk plotësohen kërkesat "mund të ketë pasoja".
XS
SM
MD
LG