Ndërlidhjet

Izraeli sulmon Hamasin


Aeroplanët izraelit kanë bombarduar kufirin e Gazës me Egjiptin duke vënë në cak tunelet e furnizimit me armë dhe municione të Hamasit. Sulmi bëhet pasi raketat e palestinezëve goditën territorin izraelit. Izraeli dhe Hamasi arritën armëpushim dy javë më parë pas ofensivës 22 ditorë kundër udhëheqësve të Hamasit në Gaza.
XS
SM
MD
LG