Ndërlidhjet

Dy shqiptarë dhe një serb dënohen për shitje droge


Gjyqi i qarkut të Prokuples ka dënuar dy shqiptarë të Kosovës dhe një serb nga Nishi me gjithësejt 19 vjet burg me akuzën se kishin organizuar shitjen e drogës në Serbi dhe Evropë.
Me nga 6 vjet janë dënuar vëllëzërit Aziz dhe Naim Hamiti nga Podujeva, ndërsa Goran Bllazhiq është dënuar me 7 vjet burgim.
Tre të dënuarit janë arrestuar më 26 qershor të vitit 2008 në Merdarë.
XS
SM
MD
LG