Ndërlidhjet

H. Clinton niset në turne më 15 shkurt


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, do t'i vizitoj disa vende në turneun e saj të parë prej se u emërua në këtë post.

Departamenti i shtetit njoftoi se zonja Clinton do ta vizitoj Japoninë, Korenë Jugore, Kinën dhe Indonezinë.

Pritet që temë e bisedimeve do të jenë kriza globale financiare dhe përpjekjet që Koreja Veriore të tërhiqet nga programi bërthamor.
XS
SM
MD
LG